Czym jest Responsive Web Design – RWD?

Coraz więcej użytkowników internetu korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Nie jest to jednak tak komfortowe jak na dużym ekranie, niemniej jednak dzięki odpowiedniemu web designowi komfort jest znacznie wyższy. Właśnie w tym kontekście pojawia się Responsive Web Design – RWD. Co to jest?

 

Responsive Web Design, a w skrócie RWD to nic innego jak responsywne strony internetowe. To strony, które są konstruowane tak, aby korzystanie z nich było możliwe zarówno na ekranach komputerów stacjonarnych czy laptopów, jak i również urządzeń mobilnych, czyli smartfonów i tabletów ze znacznie mniejszymi ekranami.

 

Strona internetowa zaprojektowana zgodnie z zasadami RWD automatycznie „przegrupowuje się” wtedy, gdy zmniejszy się jej rozdzielczość – można to także sprawdzić poprzez zmianę wielkości okna w przeglądarce internetowej. Treści i grafika oraz menu rozkładane są tak, aby korzystanie ze strony było jak najbardziej wygodne dla użytkownika – zachowują one wówczas odpowiednią czytelność. To znacznie lepsze rozwiązanie, także pod kątem cenowym, niż tworzenie dwóch oddzielnych witryn, a mianowicie jednej na urządzenia mobilne, a drugiej do korzystania z przeglądarki internetowej. Nie tylko jest droższe, ale również rodzi problemy w zakresie reklamy stron tego rodzaju w internecie.

 

Strony responsywne łatwiejsze w promocji

Warto wskazać, że responsywne strony internetowe są znacznie łatwiejsze w promocji z użyciem różnych narzędzi e-marketingu. Dotyczy to również wyszukiwarek internetowych, dlatego też jeżeli strona będzie posiadała odpowiednią strukturę, wówczas znacznie łatwiej będzie jej się wspiąć na szczytowe pozycje. Google faworyzuje tego rodzaju witryny internetowe, dlatego zainwestowanie w taką właśnie stronę to przyszłościowe rozwiązanie.

 

Jeżeli chcesz, aby twoja strona internetowa była responsywna, wybierz taką agencję, która oferuje tego rodzaju usługi w zakresie tworzenia stron internetowych. Wówczas jej specjaliści będą mogli przygotować optymalne rozwiązanie spełniające wszystkie twoje oczekiwania.