Dobry czas na zakupy internetowe

30. czerwca 2017 Bez kategorii 0
Dobry czas na zakupy internetowe

O korzyściach wynikających z robienia zakupów za pośrednictwem Internetu nikogo nie trzeba przekonywać. Korzystając z bankowości elektronicznej oszczędzamy czas i niejednokrotnie także pieniądze. Zakupy internetowe są wygodne i szybkie – nie trzeba ruszać się z domu, by móc kupić właściwie wszystko.

Wysyp sklepów internetowych

Niegdyś użytkownicy Internetu znali jedynie Allegro, a wszelkich zakupów dokonywali stacjonarnie bądź przy użyciu komputera. Od tamtego czasu wszystko się zmieniło. Co prawda Allegro wciąż pozostaje bardzo popularnym serwisem, ale obok niego powstało wiele innych, umożliwiających dokonywanie szybkich i bezpiecznych zakupów. Sklep internetowy może otworzyć każdy, kto ma do tego smykałkę. Można sprzedawać wyroby własne bądź innych producentów. Można ograniczyć się do konkretnych artykułów bądź mieć bardzo bogaty asortyment. Ważne, by umieć zarządzać sklepem internetowym, potrafić przyciągnąć i zatrzymać klienta. Osoby zainteresowane prowadzeniem e-sklepu powinny zajrzeć do serii artykułów poradnikowych publikowanych na blogu – przykład.

Zakupy internetowe stały się bardzo popularne

Zakupy internetowe za pośrednictwem urządzeń mobilnych

Urządzenia mobilne powodują, że możemy robić zakupy w sieci o każdej porze i z każdego miejsca. Wątpliwości co do bezpieczeństwa tego tupu transakcji dawno zostały rozwiane. Jedynym problemem pozostaje dostosowanie stron sklepów internetowych do możliwości małych ekranów. Jeśli właściciel sklepu chce pozyskać ruch (i klientów) z urządzeń mobilnych, musi zadbać o optymalizację witryny. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Właściwy czas na zakupy internetowe

Nie da się określić, kiedy jest właściwy czas na zakupy internetowe, bo można ich dokonywać przez całą dobę, w zależności od potrzeb klienta. Sklepy internetowe nie są zamykane po godzinie 18 czy 22 – w przypadku galerii handlowych. Klient może dokonywać zamówień w dowolnym momencie. Pewne ograniczenia czy opóźnienia w dostawie wynikają tu jedynie z winny banków, gdyż wciąż nie wszystkie są czynne całą dobę, a księgowania odbywają się o ustalonych odgórnie godzinach.

Zakupy - internetowe czy stacjonarne

Kiedy najchętniej robimy zakupy w sieci?

Nie da się określić, kiedy należy dokonywać zakupów w sieci, ale da się wskazać czas, w którym robimy to najchętniej. Co zadziwiające, zakupy internetowe najczęściej robione są w ciągu tygodnia, a nie w dni wolne od pracy. Najwidoczniej dni robocze to ten czas, w którym chcemy pozałatwiać wszystkie pilne sprawy, nie czekając na weekend, który z założenia jest czasem odpoczynku. Najrzadziej zakupów dokonujemy w sobotę. Jeśli chodzi o godziny składania zamówień, najczęściej są to godziny wieczorne, dosyć późne, a więc 20-22, 23. Zwykle wtedy możemy spokojnie usiąść przed komputerem i przejrzeć asortyment sklepu bądź po prostu wyszukiwać rzeczy, które w danym momencie są nam potrzebne.