Narzędzia do planowania wpisów w social mediach

Narzędzia do planowania wpisów w social mediach

Kontynuując temat mediów społecznościowych (poprzedni artykuł zobacz tutaj) zajmiemy się konkretną czynnością, jaką jest dodawanie wpisów. Omówimy narzędzia do planowania wpisów w social mediach.

Wpisy w social mediach (zwane postami) nie mogą być zbyt długie. Każdy kanał społecznościowy ma własny limit znaków wchodzących w skład publikowanej informacji. Najkrótsze są z reguły posty na Twitterze, ale ten serwis w ogóle różni się znacząco od Facebooka czy Instagrama, czyli dwóch najpopularniejszych w Polsce kanałów social media. Wpis może być jedynie zbiorem słów czy znaków, ale może również zawierać zabawne emotikony, zdjęcia, wykresy, samodzielnie tworzoną grafikę, jak i linki do artykułów na blogach czy innych miejscach w sieci. Z myślą o użytkownikach mediów społecznościowych powstały narzędzia do planowania wpisów. Część z nich jest darmowa, inna zaś płatne. Dziś przyjrzymy się narzędziom darmowym, z których korzystać mogą nie tylko firmy, ale i prywatni użytkownicy Internetu.

Planowanie postów na Facebooku

Darmowe narzędzia do planowania wpisów w social mediach

Wpisy powinny pojawiać się regularnie, w innym wypadku nie będą miały szansy zdobyć zaangażowanej grupy odbiorców. Powinny być też interesujące i niezbyt długie. Umiejętność tworzenia krótkich, ale trafnych wypowiedzi nie jest rzeczą łatwą, ale przy odrobinie dobrej woli można się tego nauczyć. Czasem, jeśli osoba prowadząca kanał w social mediach ma tzw. wenę twórczą, może stworzyć jednocześnie kilka wartościowych postów i zaplanować ich publikację. Służą do tego darmowe narzędzia do planowania wpisów.

Hootsuite

Bardzo popularne narzędzie, stale wykorzystywane do wspierania i monitorowania działań prowadzonych w mediach społecznościowych. Darmowa wersja programu umożliwia zarządzanie trzema profilami np. na Facebooku i tworzenie dla nich harmonogramów publikacji.

Buffer

Równie ciekawe narzędzie, umożliwiające zarządzanie jednym profilem, ale w różnych mediach społecznościowych, np. na Facebooku czy Twitterze. Przy pomocy programu użytkownik szybko i sprawnie ułoży harmonogram publikacji postów – maksymalnie 10 dla każdego serwisu.

TFTTT

Narzędzie If This Then That idealnie nadaje się do planowania wpisów w mediach społecznościowych, jak również wysyłania wiadomości e-mail o określonej treści. Dzięki programowi można ustalić, że po publikacji artykułu na blogu firmowym, automatycznie zostanie dodany wpis w mediach społecznościowych.

Postfity

Narzędzia do planowania wpisów to także polskie twory. Positifity jest jednym z nich. Oferuje możliwość zarządzania pięcioma profilami w mediach społecznościowych oraz zaplanowanie dziesięciu postów jednocześnie.